מיפוי מידע על הקורונה

חברת התוכנה הישראלית ״סיסטמטיקס טכנולוגיות״, נציגת חברת esri העולמית בישראל, העלתה לרשת מפת מעקב עולמית, בעיברית, המספקת סטטוס בזמן אמת של וירוס הקורונה (COVID-19). הנתונים, שמופיעים על מפת כדור הארץ, מראים את שיעורי ההדבקות מהמחלה, ההחלמה ומספר מקרי


חברת התוכנה הישראלית ״סיסטמטיקס טכנולוגיות״, נציגת חברת esri העולמית בישראל, העלתה לרשת מפת מעקב עולמית, בעיברית, המספקת סטטוס בזמן אמת של וירוס הקורונה (COVID-19). הנתונים, שמופיעים על מפת כדור הארץ, מראים את שיעורי ההדבקות מהמחלה, ההחלמה ומספר מקרי המוות, ומאפשרת להבין את מגמת ההתפשטות של הווירוס הקטלני. המפה מבוססת הענן, נבנתה על ידי צוות מומחי ה- GIS של סיסטמטיקס על בסיס שירות נתונים ציבורי של ארגון הבריאות העולמי וגופים רשמיים נוספים. מערכת המידע הגיאוגרפית ArcGIS בה השתמש הצוות הישראלי, מאפשרת בנייה פשוטה של יישומים גיאוגרפיים מתוך מגוון מאגרי נתונים ציבוריים, או ארגוניים-פרטיים.

לדברי לורן גרדנר, חוקרת מחלות מאוניברסיטת ג׳והנס הופקינס (שמחלקת ההנדסה שלה סייעה באיסוף הנתונים), המידע על המחלה הקטלנית, ממקורות רשמיים ולא רשמיים, ממשיך להצטבר, אך הבעיה המרכזית היא הקושי בניטור התפשטות המחלה, בגלל פרסום מושהה של נתונים רשמיים ושינויים תכופים ומהירים בהנחיות והגבלות על נוסעים בין מדינות. ״חשוב להבחין בין מידע שמגיע מרשויות בריאות ציבוריות וחוקרים ובין מידע מוטעה שרק יוצר בהלה מיותרת״, היא אומרת. 

"מערכות המידע הגיאוגרפיות בהן השתמשנו מאפשרות להבין את המצב בצורה המיטבית, לראות את התמונה המלאה על גבי מפה ויכולה בהחלט לייעל הליכי קבלת החלטות ע"י הגורמים הרלוונטיים, וכל זה, תוך שיתוף מלא של הציבור במידע", אומר אופיר בצר, מנהל תחום GIS בחברת סיסטמטיקס. לדבריו, זוהי דוגמא אחת מיני רבות לשימוש ההולך וגובר במיפוי ובפתרונות GIS לצורכי הבנת תופעות בעלות מאפיינים גיאוגרפיים, בזמן אמת ובצורה ויזואלית ונוחה להבנה. ״יישומי GIS נכנסים ומתבססים כיום בכל תחומי החיים ולא רק בתחומים המסורתיים, דוגמת בטחון וצבא. כיום GIS הוא כלי מרכזי גם בעולם העסקי והציבורי, במשרדי ממשלה, בארגונים מוניציפאליים ובגופי תכנון שונים״.

 

 

 

אינדקס מדיה - פתרונות שיווק מתקדמים לעסק שלך

הצעד הראשון להצלחה >>

פייסבוק עסקי

לא הגיע הזמן לעשות כסף מפייסבוק?
תן לנו לבנות לך דף עסקי בפייסבוק,
לנהל אותו ולחשוף את העסק שלך
לאלפי עיניים נוספות

הצעד הראשון להצלחה >>
בוא נתחיל >>

קידום ממומן בגוגל

רוצה להיות ראשון בגוגל כאן ועכשיו?
קידום ממומן בגוגל הוא הדבר בשבילך.
אתה תקבע את התקציב - אנחנו נביא
אותך לדף ראשון!

בוא נתחיל >>
תהליך העבודה ולקוחות נבחרים >>

קידום אורגני בגוגל

מאות לקוחות מרוצים לא טועים!
צוות המומחים שלנו רק מחכה להצעיד
את העסק שלך קדימה ולהביא אותך
לדף הראשון בגוגל

תהליך העבודה ולקוחות נבחרים >>
מידע נוסף ואתרים לדוגמא >>

בניית אתרים רספונסיבים

בניית אתרים רספונסיבים מותאמים
לכל סוגי המסכים, לטלפון ולגוגל,
כולל דומיין מערכת ניהול ועיצוב מרהיב
ואישי לכל אתר

מידע נוסף ואתרים לדוגמא >>