גילה אזולאי צלמת אדריכלות

גילה אזולאי לא נולדה עם המצלמה ביד, ולא סיימה את בצלאל או בית ספר יוקרתי אחר לצילום. היא נולדה וגדלה בדימונה למשפחה חמה וקרובה, אך מעוטת אמצעים. עוד כנערה נמשכה לצילום ולעיר הגדולה. היא ידעה שיהיו לה חיים אחרים.

גילה אזולאי לא נולדה עם המצלמה ביד, ולא סיימה את בצלאל או בית ספר יוקרתי אחר לצילום.  
היא נולדה וגדלה בדימונה למשפחה חמה וקרובה, אך מעוטת אמצעים. עוד כנערה נמשכה לצילום ולעיר הגדולה. היא ידעה שיהיו לה חיים אחרים.

לגלריית תמונות לחץ כאן:

צילום: גילה אזולאי

אחרי הצבא ופטירתו של אביה, היא עברה לעיר הגדולה. כשהתחילה לעבוד כמזכירה במשרד האדריכלים היוקרתי של טומס לייטסדורף, לא שיערה שיום אחד היא תצלם עבודות אדריכלות. אך לחיים יש את המסלולים שלהם. 
היא הספיקה לעבוד בשתי משרות משמעותיות וכמעט לרכוש חברה, כשהחליטה בשנות ה  30 לחייה לצאת לעולם הרחב.

עם מצלמת מינולטה, שקיבלה במתנה ועם קורס צילום בסיסי אצל יעקב בורנשטיין, טסה לאנגליה והתקבלה לעבודה ברשת חנויות הצילום של PCA INTERNATIONL. במהלך עבודתה השתלמה אזולאי בטכניקות רבות של צילום משפחה וזכתה בתחרויות צילום בינלאומיות בקטגוריות פורטרט אישי ומשפחתי. 
הגעגועים למשפחה הכריעו כעבור כמה שנים ואזולאי חזרה לארץ וצילמה משפחות, עד שמפגש אקראי ברחוב עם המפקד היקר מהצבא הוביל אותה לצלם צימרים בצפון. 

"אני אוהבת את השקט שבצילום חללים ואת היכולת לתכנן את הצילום מראש, החל בקומפוזיציה, בחדות ובזווית, עד כדי כך שאני יודעת איך תיראה התמונה הסופית לאחר עריכה", היא אומרת. 

המשיכה לנראות ולאסתטיקה של חלל מחוץ ומבפנים לקחה אותה לצילום אדריכלות ועיצוב פנים.
צילום אדריכלי מביא לידי שלמות את אישיותה וכישוריה: ראייה צילומית, דיוק והקפדה על פרטים קטנים, שימוש נכון באור הטבעי, בתאורת הבית ובאור מלאכותי. בדים בבאר שבע

אזולאי חוקרת את נושא התאורה והעריכה ומשכילה עצמה בנושא, כל זאת כדי להגיע לצילום, שמצד אחד ישקף את הסיפור של המעצב, ידייק בזוויות ויעביר את כל פרטי העיצוב, ומצד שני יאפשר יצירתיות והוספה של מימד אמנותי לתמונה. בלתי נתפש, חמקמק, מטפיזי. 

אזולאי מעדיפה לצלם מרחבים גדולים המאפשרים לצלם עומק על מנת להימנע מעיוותים בתוצאה הסופית. היא אוהבת בתים עם חלונות גדולים המאפשרים "להכניס את האור והחוץ פנימה". באחרונה צילמה כמה פרויקטים של וילות באיזור הדרום, בהן מצאה את המרחב ואת האור האלה. "בכדי שתוצאות הצילום ימחישו את הקו של המעצב/ת, לפני כל צילום אני עושה איתם סיור בחלל ומקשיבה לדגשים, שחשובים להם. תוך כדי אני בוחנת את התאורה ומתכננת בעיני רוחי את הקומפוזיציות ואת הפריימים הסופיים."

האם את עדיין מצלמת משפחות? 
המשפחה שלי כמובן  מנדבת אותי לכל שמחה, והיו כמה כאלה באחרונה, בין הסגרים. 
עם זאת, אני אוהבת לצלם אנשים במרחב הביתי שלהם או במשרדים. תמונות תדמית, שבהן האנשים מאפשרים לי לתכנן את הצילום ולדייק בקומפוזיציה ובבּוֹקֵה (עומק שדה רדוד) הראויים לצילומי תדמית. כשאני מצלמת בתים, אני יכולה לקחת את הזמן ולתכנן כל פרט בצילום בכדי לעשות צדק עם העיצוב. לחללים ולחפצים שמעצבים אותם יש את כל "הסבלנות" שבעולם וזה מאפשר לי לבדוק זוויות שונות ולשקוע בתוך הצילום. 


עם איזה מעצבים את אוהבת לעבוד? 
בגדול אני אוהבת לעבוד עם כל המעצבים, מכיוון שכל אחד מביא את הקו שלו ואת העין שלו, ואני נהנית מהמבחר. אבל אני אישית אוהבת עיצובים בעל קווים נקייים, עם כמה פריטים, ששוברים את המתאר וגם את הצבע הלבן. ידוע כי עיצובים בהירים יוצרים מראה גדול יותר לחלל ולכן גם אם הוא לא רחב מימדים באמת, הבהירות מקנה את התחושה הזו ואז אני מביאה זאת לידי ביטוי בצילום. כמובן שבכל עיצוב אחר אני ממחישה את הנראות ואת קו המעצב באמצעות הזוויות והקומפוזיציות הנכונות לו. אם לצורך הענין יש פריט כמו כורסא שלא ממוקם נכון בזווית מסוימת, אני מזיזה אותו מהפריים.

האם יש עבודת צילום שנקשרת אליה? 
צילמתי בית שעיצבה מירב אוחנה בבאר שבע. יש בו המון מרחב. אני אוהבת את שילובי החומרים והגוונים – שם כל הארונות, הן במטבח והן בחדרי השינה היו בלבן עם גימורי עץ טבעי, שיש המטבח מעוטר בעורקים שחורים וחלק מהדלתות עשויות מעץ בגוון דובדבן. 

 
מדוע כדאי לאדריכל להשתמש בצילום מקצועי? 
אדריכלים ומעצבי פנים עובדים בצורה מאוד מדויקת ודואגים לכל פרט בתכנון שלהם, צילום מקצועי מביא את זה לידי ביטוי מכל הבחינות: שמירה על קווים ישרים כשמצלמים מרחב, הארה נכונה של החלל בשילוב סוגי התאורה; סביבתית, מלאכותית וטבעית. הדגשה של הפרטים הקטנים על ידי צילום תקריבים והמחשה של שילוב החומרים בחלל.


לסיכום, איזה סגנון עיצוב את חולמת לצלם, ומהן התכניות העתידיות שלך בתחום?
הפרויקטים אותם אני רוצה לצלם הם פרויקטים של אדריכלים "משוגעים" שמתכננים בתים רחבים עם קווים נקיים ומכניסים אלמנט באמצע החלל, כמו מדרגות בעיצוב מיוחד. לגבי התכניות, השמיים הם קו ההתחלה בשבילי. 

קולר נירוסטה

אינדקס מדיה - פתרונות שיווק מתקדמים לעסק שלך

הצעד הראשון להצלחה >>

חנות אינטרנטית

העולם כולו עובר לקניות ברשת האינטרנט.
תנו לנו לבנות לכם חנות אינטרנט מלאה
כולל סליקה, אבטחה והכנסת כל המוצרים.
לקום בבוקר ולראות כמה כסף נכנס בלילה!

הצעד הראשון להצלחה >>
בוא נתחיל >>

קידום ממומן בגוגל

רוצה להיות ראשון בגוגל כאן ועכשיו?
קידום ממומן בגוגל הוא הדבר בשבילך.
אתה רק תקבע את התקציב

פנלים מבודדים | המדייק

בוא נתחיל >>
תהליך העבודה ולקוחות נבחרים >>

קידום אורגני בגוגל

מאות לקוחות מרוצים לא טועים!
צוות המומחים שלנו רק מחכה להצעיד
את העסק שלך קדימה ולהביא אותך
לדף הראשון בגוגל

תהליך העבודה ולקוחות נבחרים >>
מידע נוסף ואתרים לדוגמא >>

בניית אתרים רספונסיבים

בניית אתרים רספונסיבים מותאמים
לכל סוגי המסכים, לטלפון ולגוגל,
כולל דומיין מערכת ניהול ועיצוב מרהיב
ואישי לכל אתר

מידע נוסף ואתרים לדוגמא >>