תעשיית מוצרי הצריכה עומדת בפני התגמשות

היישומים של דאסו סיסטמס נוכחים בתחומים רבים, מעבר לתעשיות התעופה והחלל. מוצרי הצריכה מושפעים בין השאר גם מהמהפכה הדיגיטלית. גידול המורכבות פירושו שהיצרנים צריכים להסתגל מהר מאוד לשינויים הרבים החלים בתחום ולהיות גמישים יותר על מנת לסנכרן טוב יותר את הפעילות התעשייתית שלהם

היישומים של דאסו סיסטמס נוכחים בתחומים רבים, מעבר לתעשיות התעופה והחלל. מוצרי הצריכה מושפעים בין השאר  גם  מהמהפכה הדיגיטלית. גידול המורכבות פירושו שהיצרנים צריכים להסתגל מהר מאוד לשינויים הרבים החלים בתחום ולהיות גמישים יותר על מנת לסנכרן טוב יותר את הפעילות התעשייתית שלהם לנוכח  העליות והמורדות בשוק.

צילום:  דאסו סיסטמס


"תעשיית מוצרי הצריכה היא תחום חדש לדאסו סיסטמס בהשוואה לתחום התעופה והחלל. אנחנו משרתים אותה כבר עשרים שנה, והיא הולכת וגדלה," אומר פיליפ לואב, סגן נשיא מוצרי צריכה בדאסו סיסטמס. טווח השוק הזה עובר  כיום ממוצרים ארוזים- מוצרי קוסמטיקה, ומזון, להפצה (סופרמרקטים, מסחר אלקטרוני וכו'), וכולל גם מוצרים אישיים, אופנה, מוצרי ספורט, עיצוב פנים וריהוט ביתי, בין היתר.
 עבור פיליפ לואב, המודלים העסקיים משתנים מהר מאוד: "אנו עדים למהפך טוטלי, אנחנו עוברים ממודל שבו יצרנים יכולים לחזות את הפעילות שלהם, ובכך להפיק תועלת מיציבות מסוימת, למודל שבו ניבוי הצרכים של הצרכנים הפך להיות מאוד מסובך". קיימות מספר מגמות הגורמות לכך. ערוצי ההפצה מתרבים, במיוחד עם התפתחות המסחר האלקטרוני והקאמבק של חנויות הנוחות המקומיות. העדפות הצרכנים מתפצלות לעבר  שאיפה למוצרים אורגניים מייצור מקומי והחיפוש אחר המחיר הנמוך ביותר, הרצון למשלוח הביתה או האפשרות לבצע קניות בכל עת. יש גם השפעה גוברת של הרשתות החברתיות.
התאמה תמידית בדרכי ייצור.


"מותגים כבר לא מושכים את תשומת לב הצרכנים בקלות, כפי שהיה בעבר", מוסיף פיליפ לואב. כתוצאה מכך, מערכות הייצור צריכות להיות יותר זריזות וגמישות כדי להסתגל ללא הרף לגחמותיהם של הקונים. דאסו סיסטמס מתכוונת לענות לדרישה זו באמצעות פתרונות המאפשרים ליצרנים לסנכרן טוב יותר את כלי הייצור שלהם עם הביקוש. "בזכות פלטפורמת ה-3DEXPERIENCE שלנו, אנחנו יכולים להשיג המשכיות דיגיטלית לאורך שרשרת הייצור, החל מרכיבים בסיסיים וכלה במשלוח של המוצר המוגמר," מסביר פיליפ לואב. דוגמאות לשימוש אינן חסרות. יצרן התכשיטים הדני פנדורה, למשל, שדאסו סיסטמס מימשה עבורו את DELMIA Quintiq. יישומי תוכנה אלה לוכדים את כל הנתונים העוברים מהלקוחות ליצרן  (רישום הזמנות מ-7,800 סוכנות מכירה ביותר מ-100 מדינות) ומעבירים אותם לאלגוריתם שמתאים ברציפות את התפוקה של שלושה מפעלים בתאילנד. המטרה של פנדורה, שמייצרת עד 120 מיליון תכשיטים בשנה, היא להכפיל את הייצור עוד השנה. מערכת חדשה זו תסייע לפנדורה לצמצם את זמן הייצור שלה,  מה שיאפשר לה להשיק מוצרים חדשים לשוק מהר יותר, ולספק שיאי ביקוש.


מטבע הדברים, דאסו סיסטמס עובדת עם ענקי מוצרי צריכה כמו L'Oréal. קבוצת הקוסמטיקה והבשמים משתמשת ב-suite DELMIA Apriso ב-28 מפעלים ברחבי העולם. " L'Oréal רצתה להבטיח שהיא תשיג רמת איכות מושלמת ללא קשר לזהות אתר הייצור", אומר פיליפ לואב. אתגר שנפתר על ידי יצירת תאום דיגיטלי על פלטפורמת ה-3DEXPERIENCE: המערכת מעלה נתונים מהמפעלים השונים ומעבירה אותם לתאום כדי לזהות אותות חלשים, סטיות, ובכך לייעל את מודל הייצור על ידי העברת התאמות לכל המפעלים. מלבד זאת, דאסו סיסטמס גם עובדת עם עסקים קטנים ובינוניים. לדוגמה, הקבוצה התקינה אצל יצרן הסירופ Monin את פתרון תכנון הייצור של DELMIA Ortems, שמתאים מאד לעסק בסדר גודל כזה. "הלקוח שלנו יכול כעת לתזמן מחדש את היום על פי הזמנות, פי שתיים או שלוש יותר מהר מקודם," אומר פיליפ לואב.
התפתחויות אלו מפנות את הדרך לייצור של מוצרים מותאמים אישית, לפי דרישה: רהיט מותאם אישית לחלוטין, בושם או מזון שנוצר עבור אדם מסוים. "התעשייה עדיין לא נמצאת בשלב זה, זה עדיין ניסיוני, אבל הכלים שלנו יענו, כמובן, למגמה זו." מסכם פיליפ לואב.

 

אינדקס מדיה - פתרונות שיווק מתקדמים לעסק שלך

הצעד הראשון להצלחה >>

פייסבוק עסקי

לא הגיע הזמן לעשות כסף מפייסבוק?
תן לנו לבנות לך דף עסקי בפייסבוק,
לנהל אותו ולחשוף את העסק שלך
לאלפי עיניים נוספות

הצעד הראשון להצלחה >>
בוא נתחיל >>

קידום ממומן בגוגל

רוצה להיות ראשון בגוגל כאן ועכשיו?
קידום ממומן בגוגל הוא הדבר בשבילך.
אתה תקבע את התקציב - אנחנו נביא
אותך לדף ראשון!

בוא נתחיל >>
תהליך העבודה ולקוחות נבחרים >>

קידום אורגני בגוגל

מאות לקוחות מרוצים לא טועים!
צוות המומחים שלנו רק מחכה להצעיד
את העסק שלך קדימה ולהביא אותך
לדף הראשון בגוגל

תהליך העבודה ולקוחות נבחרים >>
מידע נוסף ואתרים לדוגמא >>

בניית אתרים רספונסיבים

בניית אתרים רספונסיבים מותאמים
לכל סוגי המסכים, לטלפון ולגוגל,
כולל דומיין מערכת ניהול ועיצוב מרהיב
ואישי לכל אתר

מידע נוסף ואתרים לדוגמא >>