קניות בלי בנק

דו"ח חדש של מאסטרקארד מאשש את העוצמה של הטכנולוגיה הסלולרית אשר יכולה לשפר את ההכלה הפיננסית. מהמחקר עולה כי כיום יש כ- 1.7 מיליארד אנשים ללא חשבון בנ

דו"ח חדש של מאסטרקארד מאשש את העוצמה של הטכנולוגיה הסלולרית אשר יכולה לשפר את ההכלה הפיננסית. מהמחקר עולה כי כיום יש כ- 1.7 מיליארד אנשים ללא חשבון בנק. כמיליארד איש נוספים עם חשבון בנק שאינו בשימוש. 

 

עוד עולה כי 15 מדינות מהוות יותר מ-60% מהאוכלוסייה העולמית ללא שירותי בנקאות. במדינות אילו יש 607 מיליון אזרחים אשר משתמשים במכשיר סלולר, אך הם ללא חיבור לחשבונות בנק. שימוש נכון בטכנולוגיה סלולרית יכולה לספק להם גישה מיידית ליתרונות הכלה פיננסית.

בסין למשל, יש פער של 204 מיליון איש לטובת המחזיקים במכשיר סלולר (וללא חשבון בנק) לעומת אנשים עם חשבון בנק. בפקיסטן 69 מיליון, בנגלדש 50 מיליון, אינדונזיה 49 מיליון, ויאטנם 43 מיליון וניגריה 42 מיליון.

סין עצמה מנסה להתמודד עם נושא ההכלה הפיננסית באמצעות פתרונות תשלומים דיגיטליים פשוטים כדוגמת סריקת ברקודים (QR) על ידי מכשירי סלולר. בשנת 2018 היקף התשלומים במדינה באמצעות סריקת QR עמד על 15 טריליון דולר. 

עם זאת, אן קיירנס סגנית יו"ר מאסטרקארד מדגישה את הממצא העיקרי של הדו"ח: "מתן גישה לשירותים פיננסיים זה לא מספיק. כדי להשיג השפעה ממשית, אנשים צריכים גם להשתמש בצורה פעילה במוצרים פיננסיים". ברמה העולמית, 20% מהאנשים עם חשבון בנק או חשבון פיננסי במכשיר הסלולרי שלהם לא השתמשו בו יותר משנה, ורבים אחרים משתמשים בחשבון שלהם לעיתים רחוקות בלבד". 

עבודות בגובה

בהעדר שירותים בנקאיים, אנשים פונים בהכרח לספקי שירותים לא פורמליים, כגון מלווי כסף מקומיים או שירותי העברה ללא רישיון. רוב האנשים בעלי הכנסה נמוכה נוטים להשתמש בשירותים פיננסיים לא פורמליים כאלה ובכך הם מתמודדים עם סיכונים משמעותיים, ועשויים לשלם יותר עבור מוצרים נחותים בהרבה.

שיקול חשוב נוסף הוא הפער המגדרי, אשר עלול להחריף אם הטכנולוגיה הסלולרית והדיגיטלית תהפוך לערוץ השולט עבור שירותים פיננסיים. במדינות מתפתחות, קיים פער של 8% בבעלות על חשבון (ל- 67% מהגברים יש חשבון לעומת  59% מהנשים). פער זה מגיע למספר דו-ספרתי במדינות רבות, כמו מרוקו ופרו, ו-30% במדינות כמו פקיסטאן ובנגלדש. נשים נוטות לקבל פחות תשלומים דיגיטליים ומשתמשות יותר במוצרים פיננסיים בלתי פורמליים. חילוץ והצלה

 

אינדקס מדיה - פתרונות שיווק מתקדמים לעסק שלך

הצעד הראשון להצלחה >>

פייסבוק עסקי

לא הגיע הזמן לעשות כסף מפייסבוק?
תן לנו לבנות לך דף עסקי בפייסבוק,
לנהל אותו ולחשוף את העסק שלך
לאלפי עיניים נוספות

הצעד הראשון להצלחה >>
בוא נתחיל >>

קידום ממומן בגוגל

רוצה להיות ראשון בגוגל כאן ועכשיו?
קידום ממומן בגוגל הוא הדבר בשבילך.
אתה תקבע את התקציב - אנחנו נביא
אותך לדף ראשון!

בוא נתחיל >>
תהליך העבודה ולקוחות נבחרים >>

קידום אורגני בגוגל

מאות לקוחות מרוצים לא טועים!
צוות המומחים שלנו רק מחכה להצעיד
את העסק שלך קדימה ולהביא אותך
לדף הראשון בגוגל

תהליך העבודה ולקוחות נבחרים >>
מידע נוסף ואתרים לדוגמא >>

בניית אתרים רספונסיבים

בניית אתרים רספונסיבים מותאמים
לכל סוגי המסכים, לטלפון ולגוגל,
כולל דומיין מערכת ניהול ועיצוב מרהיב
ואישי לכל אתר

מידע נוסף ואתרים לדוגמא >>