המובילות בתעשיה הקיבוצית

על פי דירוג DUN'S 100 לשנת 2019, החברה המובילה בדירוג תעשייה קיבוצית הינה חברת נטפים ששמרה על מקומה הראשון בדירוג, עם הכנסות בסך של כ-3,624 מיליוני

על פי  דירוג DUN'S 100 לשנת 2019, החברה המובילה בדירוג תעשייה קיבוצית הינה חברת נטפים ששמרה על מקומה הראשון בדירוג, עם הכנסות בסך של כ-3,624 מיליוני ₪. החברה ממוקמת בקיבוץ חצרים ועוסקת במגוון של פתרונות השקיה חכמים.

במהלך שנת 2018, הושלמה עסקת רכישת השליטה בחברה (80%) ע"י חברת מקסיכם (Mexichem) המקסיקנית לפי שווי של כ-1.9 מיליארד דולר. קיבוץ חצרים ממשיך לשמור על החזקה של 20% בחברה. בדומה לשנת 2017, במקום השני מדורגת חברת אמבר עם היקף הכנסות של כ- 2,208 מיליוני ש"ח. החברה שייכת למספר קיבוצים ומושבים שיתופיים ועוסקת בייצור תערובות מזון לענפי המשק החי. במקום השלישי מדורגת חברת תמה תעשיות פלסטיק עם הכנסות של כ- 2,088 מיליוני ₪. החברה מוחזקת ע"י קיבוץ משמר העמק וקיבוץ גלעד ועוסקת במוצרי אריזה, הגנה לחקלאות, ייצור רשתות ומוצרי פלסטיק. חברת אבן קיסר ירדה למקום הרביעי עם היקף הכנסות של כ- 2,070 מיליוני ₪ כתוצאה מגידול התחרות בענף הפלסטיק, גומי וזכוכית שהוביל לירידה בהיקף המכירות. החברה הינה ציבורית ומוחזקת ע"י קיבוץ שדות ים, עוסקת בייצור ושיווק של משטחי קוורץ. את החמישייה הראשונה סוגרת חברת מילובר עם הכנסות של כ-  1,519 מיליוני ₪. החברה בבעלות של משקי המפרץ, משקי עמק יזרעאל ומשקי גליל עליון. החברה עוסקת בפיתוח וייצור מזון לבעלי חיים. 
בין החברות המדורגות, חברת פלסן סאסא, צנחה מהמקום ה-9 למקום ה-17 כתוצאה משינוי בתמהיל הלקוחות שהוביל לירידה בהיקף ההכנסות שהסתכם בשנת 2018 בסך של כ- 709 מיליוני ₪, לעומת שנת 2017 שהסתכם בסך של כ- 987 מיליוני ₪. 

בבחינת חלוקת הדירוג לענפי פעילות עולה כי 36% מהחברות המדורגות שייכות לענף הפלסטיק, גומי וזכוכית (11 חברות),  26% מהחברות המדורגות שייכות לענף יצרניות המזון (8 חברות). יתר החברות שייכות לתחומים נוספים, ביניהם: תשומות לחקלאות, עץ ומוצרי נייר, מערכות סינון, השקיה וטיפול במים ועוד. 
מניתוח הנתונים עולה כי מתוך החברות המדורגות, 13 חברות ציבוריות (12 נסחרות בבורסה בתל אביב וחברה אחת נסחרת בבורסה בניו יורק.

 

אינדקס מדיה - פתרונות שיווק מתקדמים לעסק שלך

הצעד הראשון להצלחה >>

פייסבוק עסקי

לא הגיע הזמן לעשות כסף מפייסבוק?
תן לנו לבנות לך דף עסקי בפייסבוק,
לנהל אותו ולחשוף את העסק שלך
לאלפי עיניים נוספות

הצעד הראשון להצלחה >>
בוא נתחיל >>

קידום ממומן בגוגל

רוצה להיות ראשון בגוגל כאן ועכשיו?
קידום ממומן בגוגל הוא הדבר בשבילך.
אתה תקבע את התקציב - אנחנו נביא
אותך לדף ראשון!

בוא נתחיל >>
תהליך העבודה ולקוחות נבחרים >>

קידום אורגני בגוגל

מאות לקוחות מרוצים לא טועים!
צוות המומחים שלנו רק מחכה להצעיד
את העסק שלך קדימה ולהביא אותך
לדף הראשון בגוגל

תהליך העבודה ולקוחות נבחרים >>
מידע נוסף ואתרים לדוגמא >>

בניית אתרים רספונסיבים

בניית אתרים רספונסיבים מותאמים
לכל סוגי המסכים, לטלפון ולגוגל,
כולל דומיין מערכת ניהול ועיצוב מרהיב
ואישי לכל אתר

מידע נוסף ואתרים לדוגמא >>