Smart Trade Networks

Smart Trade Networks הינה חברת פיתוח עסקי בינלאומי צעירה ודינאמית, הפועלת לקידום יחסי המסחר בין איטליה לישראל

 
Smart Trade Networks  הינה חברת פיתוח עסקי בינלאומי צעירה ודינאמית, הפועלת לקידום יחסי המסחר בין איטליה לישראל.
ניר מלח, מייסד ושותף בחברה, מביא עימו ניסיון עבודה עשיר כאנליסט שוק במחלקה המסחרית של שגרירות איטליה בישראל ואילו ליאור מלח, מייסד ושותף, מגיע מעולם ההייטק עם ניסיון רחב בתחום הרגולציה בשוק האירופי וניהול מחלקות עסקיות. שני השותפים הינם דוברי איטלקית, עברית ואנגלית ברמת שפת אם, עם קשרים ענפים בתעשייה הישראלית והאיטלקית, כמו גם הכירות מעמיקה של התרבות העסקית בשתי המדינות.
פעילות החברה מתמקדת בארבעה תחומים עיקריים:
תשתיות והנדסה אזרחית
היי- טק, ציוד רפואי ובריאות דיגיטלית
חלל, בטחון ו HLS
מכונות וציוד לתעשייה 
 
לדברי ניר היתרונות של החברה בתחומים שונים הם:
א.תשתיות והנדסה אזרחית -  בישראל, לצד תקצוב מאסיבי של תוכניות פיתוח רב- שנתיות בתחום התשתיות, קיים מחסור חמור במהנדסים המקשה על מימוש תוכניות הפיתוח הרבות שהמדינה מעוניינת לקדם. על מנת שישראל תהיה מסוגלת לעמוד באתגר האסטרטגי של צמצום פערים בתשתיות, יחסית למדינות החברות ב OECD, קיים גם צורך ספציפי בידע טכני -Know-how, אשר אינו קיים בישראל, או שקיים ברמה  שאינה מספקת. חברות איטלקיות יכולות בהחלט להיכנס למשבצת זאת ולספק את הידע והמומחיות הנדרשים, אם זה באמצעות JV עם חברות הנדסה מקומיות או באופן ישיר מול הגופים המזמינים דרך הליכי מכרז. 
ב. היי-טק, ציוד רפואי ובריאות דיגיטלית - אין צורך להכביר במילים על היתרון היחסי שקיים בישראל בתחומים אלו מבחינת הידע וההיצע הטכנולוגי. אנו מעניקים גדש מיוחד בעת הזאת להזדמנות הרבות שנוצרו עבור חברות ישראליות בתחום הציוד הרפואי והבריאות הדיגיטלית בשוק האיטלקי. הממשל האיטלקי והגופים האמונים על מערכות הבריאות במחוזות השונים, מבינים היום, יותר מתמיד, את הצורך בשיפור דרמטי של מערכת הבריאות האיטלקית בפן הטכנולוגי כדי שזו תוכל להפוך לבת קיימא, מתקדמת וחדשנית, המסוגלת להתמודד עם האתגרים הרבים שעומדים כעת ויעמדו לפתחה בעתיד.
ג. חלל, בטחון ו HLS - מדינת ישראל מקדמת לאחרונה עסקאות ביטחוניות בין מדינות- G2G, כולל מול איטליה, באופן שצפוי לזכות בשנים הקרובות את התעשיות הביטחוניות הגדולות בעסקאות משמעותיות ובמרכזן אלביט מערכות, התעשייה האווירית ורפאל. במסגרת הניסיונות להרחיב את העסקאות בין מדינות. מתווה זה, אמור להבטיח גם את חלקן של התעשיות הביטחוניות הקטנות והבינוניות כך שאם חברה גדולה תקבל במסגרת עסקת ה G2G הזמנה ממדינה אחרת בתיווך של משרד הביטחון - החברות הגדולות תהינה חייבות להעביר כ-20% מתכולת העסקה לקבלנות משנה בחברה קטנה או בינונית. 
בנוגע לייבוא וייצוג חברות איטלקיות בתחום הביטחוני, נוצרה לאחרונה קונסטלציה שבה חברות ביטחוניות ישראליות מעוניינות לבחון חלופות טכנולוגיות מאיטליה בתחומים כגון מכ"מים, מערכותguiding navigation & positioning , ומל"טים, שבהם לתעשייה האיטלקית יש היצע ברמה גבוהה עם יחס איכות -מחיר אטרקטיבי. 
כמו כן, בתחום החלל, ניתן לציין שסוכנות החלל האיטלקית (ASI) וסוכנות החלל הישראלית מקיימות מערכת יחסים הדוקה בשנים האחרונות, בין היתר בתחום לווייני צילום היפר-ספקטרליים, מתוקף הסכם שת"פ שנחתם בין הסוכנויות בסוף 2010.
ד. מכונות וציוד לתעשייה - כשמזכירים את איטליה, נוטים לחשוב באופן אינטואיטיבי על מוצרים שקשורים לאורח החיים האיטלקי, או כפי שהאיטלקים מכנים זאת, שלושת ה F: Food, Fashion, Furnitures, אולם בחינה מעמיקה יותר של יחסי המסחר בין שתי המדינות, מגלה כי תחום המזון, האופנה והריהוט, על אף שהם משקפים את האיכות והמצוינות האיטלקית, אינם נחשבים לתחומים המובילים בייצוא לישראל. ניתוח סטטיסטי של מרכיבי הסחר בין המדינות מגלה שדווקא סעיף המכונות והציוד התעשייתי הוא זה שמוביל את הייצוא של ארץ המגף לישראל עם נתח של 33% (920 מיליון דולר) מסך כל היצוא מאיטליה לישראל ב 2019. כאן אנו מזהים מרחב פעולה גדול עבור יצרני מכונות וציוד תעשייתי איטלקיים, אבל בהחלט גם הזדמנויות עבור חברות טכנולוגיה ישראליות, שיכולות להציע לאותם יצרנים פתרונות של מעטפת טכנולוגית בתחום הסייבר, IoT , Machine Learning, AI ועוד, במסגרת הפרויקט הלאומי באיטליה שנועד לקדם את ה Industry 4.0.  
 
ניר הביא מספר דוגמאות להמחשת דבריו-
בתחום התשתיות, חברתנו מעניקה שירותי ייעוץ ולווי עבור חברת Ingegneria Studio Martini האיטלקית – חברה המתמחה בתכנון תחבורתי והידראולי. לאחרונה, זכתה החברה במכרז פיקוח חשוב שפורסם ע"י חברת מקורות במסגרת פרויקט הקו החמישי לירושלים.
בתחום הרפואה הדיגיטלית, חברתנו מבצעת סקאוטינג של טכנולוגיות ישראליות עבור ענקית הפארמה Zambon Group המתמחה בתחום הנשימתי ומערכת העצבים המרכזית. בצד הישראלי לעומת זאת, ניתן לציין את חברתDYN R&D  המתמחה בפיתוח בדיקות מולקולריות חדשניות לתחום הדרמטולוגי והחקלאי, כמו גם חברות נוספות המשווקות בהצלחה את מוצריהן בשוק האיטלקי, אודות לסיוע הטכני והמסחרי שניתן על ידינו.  
בתחום הביטחוני ניתן לציין את שירותי הייעוץ והליווי העסקי שלנו עבור חברת Xenia Materials האיטלקית – חברה המתמחה בייצור חומרי גלם תרמו-פלסטיים מרוכבים, עם פיתוחים חדשניים שמתאימים למוצרים תעופתיים כגון מל"טים שבהם נדרשת הפחתת משקל תוך שמירה על חוזק. ניתן לציין בהקשר זה גם תפקיד הסקאוטינג שלנו בשוק האיטלקי עבור חברת מיליטרם הישראלית הפועלת בתחום האופטיקה, האלקטרו-אופטיקה, הרכיבים האלקטרונים ומודיעין אותות -Sigint.
בתחום הציוד לתעשייה, נציין כיצד Smart Trade Networks מרכזת את פעילות ההקמה של הסניף הישראלי עבור אחד מתאגידי הפניאומטיקה והאוטומציה הגדולים בעולם. פעילות זאת כוללת איתור וגיוס עובדים, איתור מרלו"ג וליווי בשלב התכנון האדריכלי ועבודות הבנייה, ביצוע מחקרי שוק, ניהול תהליכים מול ספקים ועוד.  
 
 
 
 
   

אינדקס מדיה - פתרונות שיווק מתקדמים לעסק שלך

הצעד הראשון להצלחה >>

פייסבוק עסקי

לא הגיע הזמן לעשות כסף מפייסבוק?
תן לנו לבנות לך דף עסקי בפייסבוק,
לנהל אותו ולחשוף את העסק שלך
לאלפי עיניים נוספות

הצעד הראשון להצלחה >>
בוא נתחיל >>

קידום ממומן בגוגל

רוצה להיות ראשון בגוגל כאן ועכשיו?
קידום ממומן בגוגל הוא הדבר בשבילך.
אתה תקבע את התקציב - אנחנו נביא
אותך לדף ראשון!

בוא נתחיל >>
תהליך העבודה ולקוחות נבחרים >>

קידום אורגני בגוגל

מאות לקוחות מרוצים לא טועים!
צוות המומחים שלנו רק מחכה להצעיד
את העסק שלך קדימה ולהביא אותך
לדף הראשון בגוגל

תהליך העבודה ולקוחות נבחרים >>
מידע נוסף ואתרים לדוגמא >>

בניית אתרים רספונסיבים

בניית אתרים רספונסיבים מותאמים
לכל סוגי המסכים, לטלפון ולגוגל,
כולל דומיין מערכת ניהול ועיצוב מרהיב
ואישי לכל אתר

מידע נוסף ואתרים לדוגמא >>