סיכוני מתקפות סייבר לעיריות

בהמשך לכנס הסייברטק ערכה חברת Cyberwrite עבור מאסטרקארד מחקר ממנו עולה כי מתקפות סייבר על עיריות, רשויות מקומיות ומועצות אזוריות בישראל עלול להוביל לנזקים מצרפיים בהיקף של כ-4.5 מיליארד ש"ח


בהמשך לכנס הסייברטק ערכה חברת Cyberwrite עבור מאסטרקארד מחקר ממנו עולה כי  מתקפות סייבר על עיריות, רשויות מקומיות ומועצות אזוריות בישראל עלול להוביל לנזקים מצרפיים בהיקף של כ-4.5 מיליארד ש"ח.


Cyberwrite אשר עוסקת במיפוי סיכוני סייבר עסקיים על בסיס מידע פומבי, נבחרה להשתתף ב - Start Path, תכנית הסטארטאפים של מאסטרקארד העולמית שנועדה לתמוך בחברות חדשניות בתחום הפינטק. במסגרת שיתוף הפעולה, Cyberwrite ניתחה באמצעות טכנולוגית AI שפיתחה את פרופילי סיכון הסייבר של 251 רשויות בישראל. מהמחקר עולה כי 5 הערים הגדולות בישראל חשופות לנזק מצרפי אפשרי המוערך ב-650 מיליון ש"ח. הנזקים הפיננסים נובעים בעיקר מסיכונים כדוגמת גניבת מידע על תושבים, אובדן רשומות מידע, גניבה דיגיטלית, השבתת שירותים ציבוריים ועוד. 


עוד עולה מממצאי המחקר כי סיסמאות גנובות של עובדי רשויות מקומיות בישראל נמכרות ברשת האפלה ועשויות לשמש תוקפי סייבר לטובת גישה לרשתות המחשוב הפנימיות. עיריות עומדות בראש הרשימה עם ממוצע של 17 סיסמאות ומועצות אזוריות עם ממוצע של 11 סיסמאות.


ניר פרי, מנכ"ל Cyberwrite מציין כי: "רק במהלך 9 החודשים הראשונים בשנת 2019, זוהו בארה״ב למעלה מ-600 מתקפות מוצלחות על רשויות עירוניות וגופים בתחומן. זהו טרנד עולמי אשר סביר שישפיע גם על רשויות בישראל ועל פרטיות התושבים בתחומם. אנחנו רואים מגמה של רכישת פוליסות ביטוח סייבר ע״י גופים עירוניים במטרה להעביר חלק מהסיכון הפיננסי במקרה של אירוע סייבר לחברות הביטוח. הטכנולוגיה של Cyberwrite  מאפשרת לעסקים בכל התחומים לגלות את סיכון הסייבר הפיננסי אליו הם חשופים ולהיערך בהתאם"


עומר אונגר, מנכ"ל מאסטרקארד בישראל: " מאסטרקארד פועלת להרחבת מגוון שירותי הסייבר אותם היא מספקת ללקוחותיה ברחבי העולם, בין היתר על ידי שיתוף פעולה עם חברות סייבר ישראליות, רכישות גלובאלית וכן באמצעות הקמת מרכזי חדשנות וסייבר, כמו המרכז המתוכנן בוונקובר, קנדה עליו הכריזה מאסטרקארד בשיתוף עם ממשלת קנדה בשבוע שעבר.


מאסטרקארד רכשה לאחרונה את חברת Brighterion  המתמחה בבינה מלאכותית המאפשרת נוחות צרכנית ואבטחה משופרת ואת חברת NuData חברת טכנולוגיה עולמית המסייעת לעסקים למנוע הונאות מקוונות באמצעים ביומטריים.


Cyberwrite הוקמה ב-2017 ע״י צוות בעל ניסיון רב בתחום ניהול סיכוני סייבר ומתחום הביטוח הכללי והאקטואריה. לחברה עובדים בישראל ובחו״ל, ולקוחותיה נמצאים בארה״ב, באירופה ובמזרח הרחוק. בין משקיעי החברה ניתן למנות את SpeedInvest, 500startups, Plug&Play  וכן בכירים מעולם הביטוח בארה״ב ומשקיעי אנג׳ל ישראלים.

 

 

אינדקס מדיה - פתרונות שיווק מתקדמים לעסק שלך

הצעד הראשון להצלחה >>

פייסבוק עסקי

לא הגיע הזמן לעשות כסף מפייסבוק?
תן לנו לבנות לך דף עסקי בפייסבוק,
לנהל אותו ולחשוף את העסק שלך
לאלפי עיניים נוספות

הצעד הראשון להצלחה >>
בוא נתחיל >>

קידום ממומן בגוגל

רוצה להיות ראשון בגוגל כאן ועכשיו?
קידום ממומן בגוגל הוא הדבר בשבילך.
אתה תקבע את התקציב - אנחנו נביא
אותך לדף ראשון!

בוא נתחיל >>
תהליך העבודה ולקוחות נבחרים >>

קידום אורגני בגוגל

מאות לקוחות מרוצים לא טועים!
צוות המומחים שלנו רק מחכה להצעיד
את העסק שלך קדימה ולהביא אותך
לדף הראשון בגוגל

תהליך העבודה ולקוחות נבחרים >>
מידע נוסף ואתרים לדוגמא >>

בניית אתרים רספונסיבים

בניית אתרים רספונסיבים מותאמים
לכל סוגי המסכים, לטלפון ולגוגל,
כולל דומיין מערכת ניהול ועיצוב מרהיב
ואישי לכל אתר

מידע נוסף ואתרים לדוגמא >>