מערכת ייחודית למניעת התקהלות

בכניסה לאצטדיון בלומפילד הוצבה, עם פתיחת אירועי התרבות והספורט בישראל, מערכת ייחודית של עמודי חיווי בעלי טכנולוגיה חדשנית מבוססת בינה מלאכותית מתקדמת

בכניסה לאצטדיון בלומפילד הוצבה, עם פתיחת אירועי התרבות והספורט בישראל, מערכת ייחודית של עמודי חיווי בעלי טכנולוגיה חדשנית מבוססת בינה מלאכותית מתקדמת – ללא מעקב אחרי בני אדם המזהים התקהלות בזמן הקורונה ומתריעים עליה. בהתאם לכך נכנסו למתחם ההופעות באצטדיון בלומפילד מספר אנשים בהתאם לתקנות. 


מדובר במערכת אוטונומית מבוססת בינה מלאכותית מתקדמת, שפותחה על ידי חברת פרוטאץ עבור עמודים המוצבים במרחב ציבורי או במקום בו יש אפשרות להתקהלות גדולה של בני אדם. העמודים מאירים בירוק כשהם מזהים – באמצעות אמצעים טכנולוגיים חדשניים – כאשר יש מספר מצומצם של אנשים באזור ומשנים את צבעם, כמו רמזור, בהתאם למספר האנשים שמסביב לעמוד: לצהוב כשההתקהלות מתגברת, ולאדום כשמספר החברים בקבוצה הסמוכה לעמוד גדול מהמספר המותר כפי שנקבע בהנחיות.


המערכת הוצבה עד כה במתחם של מפעל אינטל בקרית גת, זאת לאחר שהמערכת הייעודית Evenflow crowd radar הוצבה בנמל התעופה הבינלאומי באורלנדו כשחברת פרוטאץ סיפקה את עמודי החיווי. שדה התעופה הבינלאומי באורלנדו רכש פיתוח מיוחד של synect האמריקאית ופרוטאץ הישראלית כחלק מהמאבק במגפת הקורונה במקומות ציבוריים. מדובר במערכת ניטור העוזרת בשמירת המרחב הפרטי שנותנת לקהל הנוסעים מיידע על מצב הצפיפות במקומות שונים בשדה קרויה - Evenflow crowd radar – מערכת ייעודית לשדה התעופה, את עמודי החיווי סיפקה פרוטאץ.                                                                                                                                             
"בעקבות הפיילוט המוצלח בשדה התעופה באורלנדו, יוצבו עמודי חיווי נוספים במרחבים נוספים בשדה התעופה", אומר אל"ם במיל' אסף נבות, המנהל הטכנולוגי של פרוטאץ, מבכירי אנשי הטכנולוגיה בצה"ל ששימש בתפקידו האחרון כראש מחלקת לוחמה מבוססת רשת בחטיבה הטכנולוגית ליבשה והיה אחראי על פיתוחים טכנולוגיים משמעותיים רבים בעולמות התקשוב בצה"ל.


לדברי אסף נבות, בימים אלו נמשך פיתוחה של המערכת החדשנית עבור מגוון שימושים נוספים כגון: זיהוי מצבים מסכני חיים במרחב הציבורי כדוגמת אלימות, "ובכך תוכל המערכת להזהיר במידה ומתרחשים מקרי אלימות במקום, וכמובן ישנם רעיונות נוספים בנוגע ליכולותיה הטכנולוגיות. כחברה, שלעולם אינה נחה על שמריה ובכל פעם ממציאה את עצמה מחדש ומפתחת חדשנות כובשת עולם, חשוב לציין שמערכת טכנולוגית זו תמשיך להיות רלוונטית גם אחרי שהקורונה תחלוף".


שלומי בן אבט, מנהל מחלקת הפיתוח בחברה, מסביר כי מערכת ייחודית זו מצליחה לעקוב באמצעות טכנולוגיה חדשנית – ללא מצלמות או מעקב אחרי אנשים – ואף מאפשרת לספור דמויות ואת זרימת בני אדם למתחם מסוים: "עמודי החיווי שסיפקנו לשדה התעופה הבינלאומי באורלנדו הם חלק ממערכת שלמה, והעמודים שסיפקנו לאינטל בארץ הם עמודי חיווי. מדובר במערכת פשוטה, שאינה דורשת תשתיות כמו תקשורת, משנה את תפיסת העולם בכל הנוגע להתקהלות ומסייעת לקהל להבין באופן אינטואיטיבי את הסיכון באזור בו הוא נמצא, ועל פי צבע העמוד להחליט האם הוא מעוניין להימצא במקום. מערכת זו מתאימה לחברות גדולות, למוסדות, לקניונים, לאצטדיונים, לשדות תעופה, לתחנות רכבת, לבתי חולים ועוד". 


אחד הפיתוחים הטכנולוגיים של החברה, בשיתוף אלקטרה, הגיע לאחד מעשרת המקומות הראשונים בתחרות הבינלאומית עבור פיתוחים בתחום המולטימדיה באמסטרדם ב-Integrated Systems Europe ISE. למעשה, פרוטאץ הייתה החברה היחידה מישראל שהגיעה לגמר בתחרות טכנולוגית נחשבת זו. מדובר בדלת מעלית משולבת במסך לד, כחלק אינטגרלי מדלת המעלית, עליה אפשר לשדר תכני וידיאו ברזולוציה גבוהה ולמרחק. כך למעשה, ניתן לשדר סרטונים פרסומות  ומידע על גבי דלתות המעליות בקניונים ובאזורים ציבוריים, בהם ניתן לצפות גם מהמדרגות הנעות. קוקה קולה הבינלאומית אף הזמינה מסכים מיוחדים כאלה למקררים שלה. 


פרוטאץ החלה את דרכה לפני כ-30 שנה כחברת תאורה ואודיו, וברבות השנים הפכה לאחת החברות המובילות בארץ בכל הנוגע לחדשנות ויזואלית, סאונד ומערכות מולטימדיה מתקדמות. מנכ"ל החברה שמוליק מזוז, הקים במלחמת המפרץ הראשונה עסק למכירת ציוד הגברה וסאונד. "הסלון שלנו היה נראה כמו נגרייה לבניית רמקולים", נזכרת ענת מזוז מנהלת השיווק. אחרי עשור נכנס לחברה כשותף והוסיף מיכולותיו להתפתחות החברה שוקי מצליח, מהבעלים של חברת 'פוליקארט טכנולוגיות' ושותף בחברת בת של פרוטאץ, 'ארטק טכנולוגיות כחול לבן בע"מ', בעלת ניסיון של 27 שנים בייצור מארזים, מזוודות וטקסטיל טכני וטקטי המותאמים אישית עבור צה"ל, משטרת ישראל וכוחות הביטחון.


פרוטאץ הייתה מהחברות הראשונות בישראל, שהעלתה את המודעות לסאונד איכותי והתוותה את הדרך בתרבות הישראלית למערכת שמע, למסכי לד ולמולטימדיה. עם השנים החלו ליזום פרויקטים משותפים עם  אלקטרה. בחברה עובדים פרוייקטורים, טכנאים, מתכנתים, אנשי הדמיה, שרטטים ו"רעיונרים". מנהלת השיווק ענת מזוז: "משרדי החברה שלנו הם סביבה בה כל אחד מפרה את השני באמצעות סיעור מוחות. כולם שותפים והכל נעשה ברוח טובה, בדינמיקה מצוינת ובאווירה משפחתית. זו סביבה יוצרת ודוחפת קדימה ומעין חברת אקסטרים בה נהנים מהקושי, מהאתגר ומהצורך ביצירתיות כי זה מה שנותן לנו דרייב. אנו לא משתנים בעקבות הצלחה או כסף, אלא נרגשים מהיצירה ומהדינמיקה שלנו עם מי שאנחנו עובדים מולו ועבורו. כשאנו רואים שהלקוחות שלנו – חברות גדולות בארץ ובעולם – הפכו גם לחברים שלנו, זה בעצם אומר הכל".

https://www.linkedin.com/posts/anat-vilner-mazuz_sports-events-innovacion-activity-6775019167318843393-0259/

אינדקס מדיה - פתרונות שיווק מתקדמים לעסק שלך

הצעד הראשון להצלחה >>

פייסבוק עסקי

לא הגיע הזמן לעשות כסף מפייסבוק?
תן לנו לבנות לך דף עסקי בפייסבוק,
לנהל אותו ולחשוף את העסק שלך
לאלפי עיניים נוספות

הצעד הראשון להצלחה >>
בוא נתחיל >>

קידום ממומן בגוגל

רוצה להיות ראשון בגוגל כאן ועכשיו?
קידום ממומן בגוגל הוא הדבר בשבילך.
אתה תקבע את התקציב - אנחנו נביא
אותך לדף ראשון!

בוא נתחיל >>
תהליך העבודה ולקוחות נבחרים >>

קידום אורגני בגוגל

מאות לקוחות מרוצים לא טועים!
צוות המומחים שלנו רק מחכה להצעיד
את העסק שלך קדימה ולהביא אותך
לדף הראשון בגוגל

תהליך העבודה ולקוחות נבחרים >>
מידע נוסף ואתרים לדוגמא >>

בניית אתרים רספונסיבים

בניית אתרים רספונסיבים מותאמים
לכל סוגי המסכים, לטלפון ולגוגל,
כולל דומיין מערכת ניהול ועיצוב מרהיב
ואישי לכל אתר

מידע נוסף ואתרים לדוגמא >>