החיים באריזת מתנה

לאחרונה הלך לעולמו יוסי מזרחי, בעלי חברת האריזות רוזי פלסט. ילדיו, רינת אברג'ל וניר ומזרחי, מצאו עצמם בנעליו הגדולות כשהם מתרגלים לנהל את העסק אותו הקים אביהם. ראיון עם הבת, רינת

לאחרונה הלך לעולמו יוסי מזרחי, בעלי חברת האריזות רוזי פלסט. ילדיו, רינת אברג'ל וניר ומזרחי, מצאו עצמם בנעליו הגדולות, כשהם מתרגלים לנהל את החברה שהקים אביהם. בראיון עם הבת, רינת, היא מתארת כיצד היא ואחיה, ניר, מתמודדים עם האחריות שהותיר להם האב: לנהל את החברה שהקים.

רק כשאשר לא נותרה לו ברירה אחרת הפסיק מזרחי לעבוד בעסק אותו ייסד בעצמו, לפני 25 שנה. לא היה לו קל להעביר את הניהול לילדיו, אך מצבו הבריאותי לא אפשר אחרת, והוא נפטר כחודש אחרי שהפסיק לעבוד.

הכל התחיל בטקסטיל

מזרחי החל את דרכו כבעל עסק לטקסטיל. בשלב מסוים, החליט לשנות את תחום העיסוק וחבר ליצרנית הקרטונים לאריזות, חברת רוזי אריזות מיבנה, שפעלה אז בבת-ים. בשלב הראשון החל מזרחי לשווק קרטונים שקיות ניילון ושקיות צלופן.

רינת: "אבא עסק בתחום הטקסטיל שנים רבות ואף הצליח. בשלב מסוים הוא הגיע להחלטה על שינוי בתחום העיסוק. אני לא יודעת מה היו הסיבות בדיוק. לא הייתי מעורה בשיקולים שהביאו אותו להחלטה, כי הייתי אז צעירה יחסית. אני יכולה לשער שהוא שמע מחברים, על כך שאפשר להתפתח בתחום האריזות ולכן פנה לשם".

מזרחי פיתח את העסק ולאחר תקופה מסוימת בה נרשמה הצלחה הוא החליט להפסיק את עבודתו עם חברת רוזי אריזות. הוא קנה את שם החברה, המשיך לעבוד כעצמאי ולפתח את העסק עם מגוון מוצרים נוספים.

כך החלה החברה להתמחות במכירה ושיווק של אריזות לחנויות ושל מוצרי קונפקציה. תפריט המוצרים התרחב עם השנים וכיום מכיל המלאי כמויות גדולות של מוצרים, מה שמאפשר להלקוחות ליהנות מאספקה מיידית. בין המוצרים אותם משווקת החברה, גם מגוון פתרונות אריזה כגון שקיות בד, שקיות פלסטיק, שקיות רשרש ושקיות אורגנזה; שקיות לאריזת בגדים, שקיות נייר ושקיות צבעוניות; קופסאות מתנה, סרטים, עטיפות מתנה, כרטיסי ברכה; ועוד מגוון מוצרים, הקשורים באריזת מוצרים שונים ובאריזת מתנות.

הדור הבא

לפני כ-12 שנה, השתלב בעבודה גם בנו של מזרחי, ניר, שפנה להתמקד בתחום הלוגיסטיקה. לעומתו, הבת, רינת, השתלבה בניהול העסק בחודש האחרון לחיי אביה, והיא אחראית על הפן החשבונאי.

ספרי על אביך, יוסי.
"אני מכירה אותו כאבא שלי. משום שלא עבדתי לצידו, לא הייתי מודעת לאופיו המקצועי והעסקי. בתקופה האחרונה, לאחר השתלבותי בעסק, אני ניזונה ולומדת על אופיו המקצועי והעסקי מסיפורים של לקוחות ושל אנשים שעבדו מולו במשך שנים רבות. אנשים נכנסים הנה על בסיס יומיומי ומתחילים לספר איזה אדם הוא היה. כך אני נחשפת לתכונות שלו, שלא הכרתי כבתו".

מה מספרים לך עליו?
"כל מי שנכנס למקום אומר כמה הוא היה נחמד, אדיב וחייכן; מספרים שהוא תמיד היה בסדר עם כולם; שגם אם היתה נוצרת איזו אי הבנה, הוא תמיד היה מוצא פתרון שהיה משאיר את כל הצדדים מרוצים. הוא היה, ללא ספק, אדם כריזמטי ומוביל. אט-אט אני מבינה שאנשים באו הנה בגללו; אני מקווה שזה ימשיך כך".

כיצד אתם משמרים את מורשתו העסקית ואת חזונו בניהול החברה?
"לא קל להיכנס לנעליו. אנו יודעים שזה קשה, אבל מנסים. מנסים לשמר את האופן בו התנהל ואת הדרך המסוימת שהוא התווה. מבחינות מסוימות אנו משתדלים לעבוד כפי שרצה שנעבוד. היה לו קשה למסור את ניהול העסק לידינו. אך בשלב מסוים הוא כבר הבין שמצבו קשה ושהוא חייב להפסיק לעבוד. בהמשך לכך, בחודש האחרון לחייו, עלה הצורך וגם אני התחלתי להשתלב בניהול העסק".

במה עסקת לפני שהשתלבת בחברה?
"עבדתי בחברת יצוא. אני גרה באשקלון ומגיעה לתל אביב כל יום, כדי לעבוד בעסק. זאת להבדיל מאחי הצעיר, ניר, שהתחיל לעבוד עם אבא, עם שחרורו מהצבא, לפני כ-12 שנה. לכן בשעה שהוא כבר בקיא בפרטים ויודע מה עושים, אני נכנסת לעניינים בהדרגה. כמו כן, אנו מעסיקים צוות עובדים מקסים, המסייע בתפעול העסק באופן יעיל".

האם אתם מתכוונים להתפתח לתחומים נוספים בקרוב?
"כרגע אנו ממשיכים לנהל את החברה במסגרת תחומי הפעילות הקיימים, בתקווה שנצליח לעשות מה שאבא עשה. הוא היה מיוחד ובעל אישיות יחידה במינה וזה מה שמשך אנשים להגיע הנה ולעבוד איתו. כל עוד העסק ימשיך לפעול באותו אופן, אנו נוכל להמשיך ולפתח אותו. כך שהכל תלוי במכירות".

אפרופו מכירות, כבר הצבתם לעצמכם מטרות או יעדים לתקופה הקרובה?  
"כעת זה מוקדם מדי לדבר על מטרות או על יעדים. נכון להיום המטרה המרכזית היא להמשיך בפעילות החברה, להמשיך בדרכו של אבא. לכן, בינתיים אנו זורמים ואני מאמינה שבהמשך הדרך יגיעו רעיונות שיאפשרו לנו להמשיך ולפתח את החברה".

רוזי פלסט. מטלון 5, תל אביב | 03-6839514

אינדקס מדיה - פתרונות שיווק מתקדמים לעסק שלך

הצעד הראשון להצלחה >>

פייסבוק עסקי

לא הגיע הזמן לעשות כסף מפייסבוק?
תן לנו לבנות לך דף עסקי בפייסבוק,
לנהל אותו ולחשוף את העסק שלך
לאלפי עיניים נוספות

הצעד הראשון להצלחה >>
בוא נתחיל >>

קידום ממומן בגוגל

רוצה להיות ראשון בגוגל כאן ועכשיו?
קידום ממומן בגוגל הוא הדבר בשבילך.
אתה תקבע את התקציב - אנחנו נביא
אותך לדף ראשון!

בוא נתחיל >>
תהליך העבודה ולקוחות נבחרים >>

קידום אורגני בגוגל

מאות לקוחות מרוצים לא טועים!
צוות המומחים שלנו רק מחכה להצעיד
את העסק שלך קדימה ולהביא אותך
לדף הראשון בגוגל

תהליך העבודה ולקוחות נבחרים >>
מידע נוסף ואתרים לדוגמא >>

בניית אתרים רספונסיבים

בניית אתרים רספונסיבים מותאמים
לכל סוגי המסכים, לטלפון ולגוגל,
כולל דומיין מערכת ניהול ועיצוב מרהיב
ואישי לכל אתר

מידע נוסף ואתרים לדוגמא >>